Atletski klub Sevnica
Vienna city marathon- mladinski del

Zmaga in sedmo mesto na Dunajskem maratonu za mlade

Vsakoletni uvod v Dunajski maraton, ki poteka v nedeljo, je sobotna prireditev namenjena mlajšim. Ob vedno lepem vzdušju, ko tekmovalce čez celotno progo spodbujajo navijači ob cesti in jih tudi v cilju pričakajo bobnarji se za zmago se potegujejo tekmovaci in tekmovalke med 10 in 18 letom na Cocacola 4.2 (4 km) teku  in mlajši od desetega leta na 2km. Tudi v tem teku je konkurenca mednarodna nastopilo pa je okoli 1500 tekmovalk in tekmovalcev. Urška Kraševec in Karin Gošek sta zastopli barve AK Sevnica in dosegli lep rezultat. Karin je na 4 km progi zmagala, medtem ko si je Urška pritekla 7.mesto. Slike še pridejo ... :)

14. MALI KRAŠKI MARATON

23.3. je v Sežani na 10km v okviru malega Kraškega maratona nastopila tudi Alenka Radej. V spremenjljivih vremenskih pogojih si je pritekla odlično 2. mesto z časom 38:15.

23.3.2014  Sežana -14. MALI KRAŠKI MARATON 2014

10 km ŽENSKE

2. Alenka Radej      83      38:15

HANA 7. V NA SELMARJEVEM TEKU

V nedeljo je v Mariboru na 7.Selmarjevem teku nastopila tudi  naša atletinja Hana Kranjec in si v lepi konkurenci z časom 30:01 pritekla 7. mesto oz. 3.mesto med mladinkami .

13.4.2014 – Maribor - 7. Selmarjev tek

Članice        7km

7. mesto Hana Kranjec    99    30:01

Novomeški tek in Vetrov tek

Vetrov tek

V soboto 5.4. je v Rušah potekal 6. Vetrov tek. Ob lepo obiskani prireditvi in vestnih organizatorjih so  bile na startu tudi tri Sevniška dekleta. Na 4km si je zmago priborila Urška Kraševec, Ana Mlakar pa je bila 17.  Na štaru 8km je bila tudi Karin Gošek , ki pa je  na štartu padla in žal odstopila. Galerija slik organizatorja: Slike Vetrov tek

5.4.2014  Ruše – 6.Vetrov tek

Članice  4km

1. mesto Kraševec Urška   00    15:38
  2. mesto Mlakar  Ana        92    26:31

Novomeški tek

altalt

V nedeljo, 6. aprila 2014 je v Novem mestu potekal 15. Novomeški tek. Tega teka so se udeležili tudi nekateri tekači iz AK Sevnica in OŠ Sevnica ter osvojili štiri zmage . Najbolj se je  izkazala Alenka Radej, ki je osvojila prvo mesto v svoji kategoriji na 8 km dolgi progi, druga v svoji kategoriji je pa bila Mateja Zoran. V mlajših kategorijah je zmagal Urban Gnidica, drugi so bili Enej Jagodič, Luan Karavidaj in Lea Haler, tretjo mesto pa sta osvojila Ela Senica in Boštjan Sladič.

Zelo so se izkazale tudi štafete. Učenke  letnik 2003 in mlajše je zmagala štafeta OŠ Sevnica v postavi Lea Haler, Ela Senica in Nika Dobovšek, prav tako je pri fantih šla zmaga v Sevnico v postavi Urban Gnidica, Niki Radovič in Enej Jagodič.

Več ...

Dp v cestnem teku - Tržič

DRŽAVNO PRVENSTVO VETERANOV V TRŽIČU

altalt

Sezona državnih veteranskih prvenstev v letu 2014 se je pričela v soboto, 5.4.2014 v Tržiču, kjer je poleg vsakoletnega rekreativnega teka po ulicah Tržiča, potekalo tudi državno prvenstvo Slovenije v cestnem teku na 10km in hitri hoji. Kljub deževnemu vremenu, je organizator prireditev izpeljal brezhibno. Tek na 10.000m je potekal po ulicah Tržiča, o absolutnem zmagovalcu teka pa je odločal zadnji kilometer dirke, kjer je Sevničan Robert Lendaro tokrat moral priznati premoč Janjatovič Mirku, izvrstnemu tekaču Kluba gorskih tekačev Papež Kamnik in je tako končal na absolutno drugem mestu. Ker sta v isti starostni kategoriji, je Robert tako osvoji 2. mesto na DP. Na državnem prvenstvu je nastopila tudi Vanja Lendaro, ki je v kategoriji Ž 40-44 let osvojila 1. mesto.

Napovednik - April

Napovednik:

V aprilu najprej 5.4. Vetrov tek v Rušah na katerem bodo nastopile Karin na 10km  in Urška na 5km , Prav tako v soboto poteka v Tržiču DP veteranov na 10km na cesti, kjer bo zagotovo nastopilo nekaj sevniških atletov- prijave na dan tekmovanja , naslednji dan je državno prvenstvo v gorskih štafetah, kjer bojo v kategoriji pionirk nastopile Jerneja Prah, Urška Krašovec in Karin Gošek. Ter v popoldanskem času rekreativni Novomeški tek (ki spada v sklop dolenjskega pokala in je namenjen predvsem rekreativcem), kjer bo v otroških tekih nastopilo veliko mladih Sevničanov , ki se bojo na koncu udeležili tudi razburljivih šolskih štafet 3x500m. Vabljeni na tek , ogled in navijanje..prvi start ob 14:00 več na http://www.nm-tek.si/.

Naslednji teden 12.4. se v soboto Karin in Urška odpravljata na šolski del dunajskega maratona, kjer bosta tekli v kategoriji deklet mlajših od 18 let. Prav tako pa 12.4. v Novem mestu poteka Park tek (Teki Dolenjske).

19.4. Se bodo sevniški atleti udeležili tudi Dp v dolgih tekih v Domžalah. Nekateri pa se bodo odpravili na miting na Bled.

Začela se je sezona rekreativnih pokalov in tekem tako da se hkrati pojavlja ogromno prireditev – večinoma jih je zajetih na spletni strani http://www.tekaskeprireditve.si/prihajajoce-tekaske-prireditve/